Wdrażanie zasad Rekomendacji D Komisji Nadzoru Finansowego

Nasze usługi obejmują wsparcie w ramach wdrażania Rekomendacji D - KNF. Rekomendacja to 22 zalecenia, które dotyczą bezpieczeństwa teleinformatycznego, jego rozwoju, ale przede wszystkim doboru.

W ramach wsparcia we wdrażaniu Rekomendacji oferujemy:

Posiadamy wiedzę oraz umiejętności, które pozwalają nam w sposób umiejętny i dokładny wdrożyć w Bankach Rekomendację D. Proces wdrażania rekomendacji różni się ze względu na wielkość Banków i ich rodzaju, dlatego do każdego projektu należy podejść w sposób indywidualny. Kompleksowo zajmujemy się nie tylko środowiskiem IT, ale i dokumentacją, która potrzebna jest do wypełnienia procedur wdrażania.

Przygotowywana przez nas dokumentacja obejmuje:

Z usług audytowych skorzystali

Rekomendujemy firmę IT Auditor jako profesjonalnego partnera w zakresie przeprowadzania audytów legalności oprogramowania. Nasza dotychczasowa współpraca zaowocowała szybkim osiągnieciem wyznaczonych celów. Dodatkowo byliśmy pozytywnie zaskoczeni szerokim zakresem przeprowadzonych prac.

Bank Spółdzielczy w Świeciu

Spółdzielcza Grupa Bankowa - logo Bank Polskiej Spółdzielczosci - logoCo zyskuje bank wdrażąjąc poszczególne moduły?

Czym jest Nowa Rekomendacja D?

Rekomendacja D mówi o:

Rekomendację D wprowadzono 8 stycznia 2013 roku w celu zarządzania obszarami technologii informacyjnej oraz bezpieczeństwa teleinformatycznego w Bankach. Jest ona aktualizacją rozporządzenia z roku 2002 i dotyczy przetwarzania danych w chmurze, współpracy techniczno-biznesowej, zarządzania danymi, a także bezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego. Rekomendacja D daje szczegółowe wytyczne na temat wdrażania modyfikacji w zakresie IT, a także form i przebiegu współpracy z zewnętrznymi dostawcami usług. Zawiera w sobie przepisy, które wynikają z norm ISO27001, ISO20000 i ISO22301 oraz zalecenia kodeksu ITIL.

Głównym założeniem Rekomendacji D jest zobowiązanie Zarządu Banku do zapewnienia efektywności i poprawności działania infrastruktury IT i bezpieczeństwa IT. Istniejące system IT muszą być dostosowane do zasad Rekomendacji D do 31.12.2014 roku. Skorzystanie z profesjonalnej procedury wdrażania Rekomendacji D uchroni Bank przed kosztami wynikłymi z niezastosowania Rekomendacji bądź jej niepoprawnego zastosowania. Instytucje, które będą działały na zasadach Rekomendacji D będą znacznie bezpieczniejsze pod względem teleinformatycznym oraz będą w stanie świadczyć usługi na wyższym poziomie.Rekomendacja D w Bankach - Procedury, Audyt, Wdrożenie from IT Auditor Sp. z o.o.ICO - Premium

MASZ PYTANIA?

Zadzwoń!

☎ 533 641 700info@itauditor.pl

Poinformuj znajomego!


Audyty danych osobowych

Audyt ochrony danych osobowych Dowiedz się więcej

Audyty bezpieczeństwa

Audyty bezpieczeństwa Dowiedz się więcej